Načítání...

Blog

Novinky a inspirace
Blog / Vezměte to se stěrkami od podlahy

Vezměte to se stěrkami od podlahy

Podlaha vždy patřila a patří mezi ty nejdůležitější, a především nejpoužívanější části každého prostoru. Je tedy hodně důležité si na ní dát záležet a nepodcenit jednotlivé kroky výběru, abychom za pár let užívání nemuseli řešit její opravu či nedej bože výměnu.
  • Vezměte to se stěrkami od podlahy

Podlahu můžeme mít z parket, z laminátu, vinylu, korku, dlažby, koberce atd., variant je opravdu velmi mnoho. Můžeme mezi sebou jednotlivé materiály i kombinovat anebo můžeme vsadit na jistotu a zvolit stěrku, která bývá tou nejvhodnější alternativou.

Firma Němec nabízí od roku 2009 stěrku Betonepox®, kterou aplikovala na více jak 100.000 m2 ploch a má tedy mimořádné zkušenosti s její odolností po téměř 15ti letech v provozu. Což lze vidět v mnoha interiérech, například v showroomu firmy v Praze Krči.

Základ stěrky Betonepox® tvoří dvousložkový epoxid, tedy odolná a zcela nesavá hmota. Na výběr je nekonečné množství odstínů, několik druhů hrubosti či dekorů, které nesou názvy Betonepox Classic, Betonepox Soft a Betonepox UltraSoft.

Jelikož má stěrka necelé dva milimetry, je velice důležité nepodcenit žádný detail v rámci příprav podkladů. Nejedná se o žádné složité speciality, na podlaze je potřeba mít beton, cementový potěr či Anhydrit s vyšší pevností v tlaku (minimálně 25MPa), vše ve správné rovinatosti a bez prasklin, řádně dilatované jednotlivé tepelné okruhy, pokud tedy v podlaze teplovodní topení je. Pokud se jako topení používá elektrická topná rohož, je nutné podlahu zpevnit podlahovou pevnostní sítí zalitou do epoxidu v celkové tloušťce 3-4 mm, která eliminuje vznik prasklin způsobených vlivem rapidního nárůstu teplot při spouštění elektrického podlahového topení.

Stěrka Betonepox® je zpravidla aplikována celoplošně a dilatace se prořezávají až následně v místech jejich výskytu v podkladní vrstvě. Mezery se poté vyplní polyuretanovým tmelem dobarveným do odstínu stěrky, takže nám vznikne krásný a čistý detail, který nijak nenarušuje celoplošnou návaznost kresby podlahy, jako tomu bývá v případě použití dilatačních lišt. Samozřejmě se opět dostáváme k důležitosti přípravy podkladních vrstev, kdy si křivé dilatace musíme vyspravit před aplikací finální stěrky.

Veškeré tyto úpravy podkladů si je společnost Němec schopna připravit sama, případně vždy jede technik na místo realizace a domluví se s danou realizační firmou na všech potřebných krocích, aby byl celkový průběh zcela bezproblémový a jednotlivé vrstvy, včetně té finální v podobě stěrky, klientům sloužily dlouhá léta.